SON EKLENENLER

18 Eylül’de gerçekleştirilecek KPSS ile ilgili dikkat çeken iddia

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, sorularının çalındığı iddiası üzerine iptal edilen Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) ilişkin Devlet Denetleme Kurulu raporunun ne zaman açıklanacağını sordu.
05 Eylül 2022 19:07

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) adaylarına sorulan sorulardan bazılarının bir yayın evinin daha önce yaptığı bazı deneme sınavlarında sorulanlarla aynı olduğunun ortaya çıkması üzerine iptal edilen 31 Temmuz tarihli Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) ilişkin soruşturmanın akıbetini soran CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, cevap bekledi.

"18 EYLÜL'DEKİ KPSS ŞAİBELİDİR"

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, bugün yaptığı açıklamada, "Kamuoyu aracılığıyla Cumhurbaşkanlığı’na, Milli Eğitim Bakanlığı’na çağrı yapıyorum. Bu sınavın sorumluları kimlerdir? Hırsız kimdir? Sorunun çalındığını siz de tespit ettiniz. Devlet Denetleme Kurulu raporlarınızı kamuoyuyla ne zaman paylaşacaksınız? Topluma bunu unutturamayacaksınız. Biz, bu işin takipçisi olacağız. Bu sınavın sonuçları ve nedenlerinin kimler olduğu ortaya çıkmadan, 18 Eylül’de yapılacak olan KPSS şaibelidir. Bir an önce, kimler bunun sorumlusu, açığa çıkartın." açıklamasında bulundu.

MİLLİ GAZETE

GENÇ BÜLTEN SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER