YKS SINAVINDA ÖDEME SORUNU

ÖSYM, YKS Geç Başvurularını 19 Mart 2019 tarihinde saat 23:59'a kadar alınacağını ancak, ödemelerin 20 Mart 2019 saat 23:59'a kadar uzattığını açıkladı.
19 Mart 2019 23:20

ÖSYM tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen YKS sınavının başvuruları 6 Mart 2019 tarihi ile sona erdi. Bu tarihe kadar başvurusunu yapmayan adaylar için belirlenen geç başvuru işlemleri 19 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirildi. Ancak adaylar sınav ücretini ödemek için girişimde bulunduklarında bir sürprizle karşılaştılar. Bankalarda (ATM, Mobil ve internet bankacılığı vb) YKS ödeme işlemlerini gerçekleştiremiyorlardı.

Bankalarda işlemlerini gerçekleştiremeyen adaylar başvurlarının ödemesini gerçekleştirmek için odeme.osym.gov.tr adresine yöneldiler. Burada da saatlerce deneme yaptıkları halde adaylar YKS sınav ödemelerini gerçekleştiremediler.

ÖSYM akşam saatlerinde bir açıklama yaparak, ödeme işlemlerinin 20 Mart 2019 saat 23:59'a kadar uzatıldığını açıkladı. Açıklamada "Ödeme sisteminde yaşanan teknik bir aksaklıktan dolayı sadece ödeme işlemleri 20 Mart 2019 tarihi saat 23.59'a kadar uzatılmıştır." denildi. Teknik aksaklığın ne olduğu açıklanmadı.

Bu arada adaylar, sosyal medyada, ÖSYM'ye tepkilerini ve mağduriyetlerini yazdı. Halkbak yaşanan teknik sorunla ilgili adayların dikkatini çekecek şekilde bir twit attı. Bu twit "Merhaba, ÖSYM ödeme sisteminde yaşanan teknik bir aksaklıktan dolayı sadece ödeme işlemleri 20 Mart 2019 tarihi saat 23:59’a kadar uzatılmıştır. Detaylı bilgi için ÖSYM ile irtibata geçebilirsiniz." şeklindeydi.

Ödemelerini yapamayan adaylar, ÖSYM'den umutla daha açık bir açıklama bekliyor. Yarın yani 20  Mart'ta ödeme sorununun çözülüp çözülmeyeceğini ve mağduriyetlerinin giderilip giderilmeyeceğini merak eden adaylar, kendilerini rahatlacak bir açıklama talebinde bulundular.

HABERİN RESİMLERİ
gencbulten.com
Bu haberin tüm hakları gencbulten.com'a aittir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

GENÇ BÜLTEN SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...