RASİM ÖZDENÖREN GENÇLERLE BULUŞTU

Onlarca esere imza atan usta edebiyatçı Türk edebiyatının "Gül Yetiştiren Adam"ı Rasim Özdenören, KYK Ankara İl Müdürlüğüne bağlı yurtlarda kalan gençlerle buluştu.
08 Şubat 2018 22:43

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından düzenlenen Yaşayan Hazineler programına konuk olan Rasim Özdenören gençlere Hamle Dergisi ile başlayıp Mavera Dergisi ve şimdi de Hece Dergisi ile devam eden yazma serüvenini anlattı. Gençlere yazma konusunda ısrarcı olmalarını öneren Özdenören, Hamle Dergisini çıkarmak için iki yıl boyunca okul yönetimini ikna etmek için görüştüklerini ifade etti.

Özdenören sözlerine şöyle devam etti: “Bir derdin varsa, kafanda bir mesele varsa bu sende bir ifadeye bürünür. Bunu bir deneme, hikaye, müzik, şiir ya da romanla anlatabilirsin. Sen kendi yeteneğini bulabilirsin” diyerek “Cesaretle, içinizden ne geçiyorsa yazın. Yazar için kırmızı çizgi yoktur. Onun sansürü kendi beynindedir." diye konuştu.

‘7 Güzel Adam’la bir araya gelme hikayelerini de anlatan Rasim Özdenören, 7 Güzel Adam’la Mavera dergisini çıkardıklarında herhangi bir yerden maddi destek almadıklarını, cep harçlıkları ile çıkardıklarını belirterek dergilerinin her kesim tarafından takip edildiğini belirtti.

KYK Genel Müdürü Sinan Aksu, Genel Müdür Yardımcısı Hasan Davulcu ve Ankara İl Müdürü Ferhat Türkoğlu’nun da katıldığı program sonunda Ankara KYK’lı gençler, Rasim Özdenören’e hakkında merak ettiklerini sorarak kitaplarını imzalattılar.

gencbulten.com
Bu haberin tüm hakları gencbulten.com'a aittir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

GENÇ BÜLTEN SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...