Haber Gönder Künye İletişim
  • Altın (Has) 221.49 226.97
  • Dolar 5.6481 5.6582
  • Euro 6.5039 6.5156
Oturum Aç Üye Ol

ÖZEL HAREKAT POLİSİ PÖH ALIMLARI EKİM AYI İTİBARIYLA MECLİSTE GÜNDEME GELDİ
14 Ekim 2017 Cumartesi 12:37
Emniyet Genel Müdürlüğü EGM için hali hazırda 9 bin Özel Harekat Polisi PÖH alımı kadrosu bulunuyor. 694 sayılı KHK ile verilen 22 bin kadronun 13 bini 21. Dönem POMEM Polis alımları için devam ediyor. PÖH alımı Ekim’de gündeme geldi!

Milliyetçi Harekat Partisi MHP Milletvekili sayın Arzu Erdem geçtiğimiz aylarda 2017 yılında özel harekat polisi alımı yapılacağını belirtmişti. Erdem, yeni PÖH alımlarının süreceğini belirtmişti. Bu kapsamda da PÖH alımları ile ilgili olarak 9 bin kadro için bir an önce ilan sürecine girilmesi gerekiyor.

Lise mezunları, yaş sorunu, kadın adaylara da kadro talebi!

Perşembe günü itibarıyla da PÖH alımını bekleyen adaylarla bir araya gelerek toplantı yaptı. 2017 yılı Özel Harekat Polisi alımlarını tekrar gündeme taşıyarak adayların taleplerini dinleyen erdem özellikle lise mezunu polis alımlarının devam etmesi, kadın adaylara da şans tanınması ve yaş şartının esnetilmesi noktasında oldukça etkili çalışmalar yapmaktadır.

Bu kapsamda 2017 yılı içerisinde Özel Harekat Polisi alımı için de sürecin başlaması noktasında çalışmalara daha da hız verildi. Adayların yaş şartının esnetilmesi konusunda, kadın adaylara kontenjan verilmesi ve lise mezunlarına da PÖH alımında tekrar kadro verilmesi noktasında talepler 40 bin imza ile giderek artmakta.

KHK ile 22 bin kadrodan 9 Bin kadro halen mevcut!

Bilindiği üzere 25 Ağustos'ta yayımlanan 694 sayılı KHK ile Emniyet Genel Müdürlüğü kadrolarına 22 bin polis alımı için kadro ihdası yapılmıştı. 21. dönem POMEM için ise 2 bin önlisans ve 11 bin de lisans mezunu polis memuru alımı için başvuru sonuçları bekleniyor.

19. Dönem PÖH atama süreci neredeyse tamamlandı!

19. Dönem özel harekat polisi alımı kapsamında 1200'den fazla yedek aday için çağrı yapıldı ve PÖH alım süreci de neredeyse tamamlandı. Yeni PÖH alımı için hali hazırda EGM'nin 9 bin kadroya yakın zamanda kullanacağını düşünüyor ve bu konuda çalışmalarımızı yoğunlaştırmış bulunuyoruz.

 

MYMEMUR
GENÇ BÜLTEN sayfasını
GENÇ BÜLTEN hesabını

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Yorum Yaz
Büyük harflerle yazılan, yasalara aykırı; küfür, hakaret, dil, din, ırk ayrımı ifadeleri içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Bu bölüme yorum yazmakla, ip adresinizin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ise ip adres bilginizin yetkililerle paylaşılacağını kabul etmiş olursunuz.

RESİM GALERİ

MUCİZE DEĞİŞİME SİZ DE TANIK OLUN!

Mucize değişime siz de tanık olun!

İŞTE RAFLARDA YERİNİ ALAN SON KİTAPLAR!

Psikolojiden, polisiyeye, bakım ve güzellikten, komediye işte en son çıkan kitaplar!

DÜNYADAKİ BÜYÜK AFETLERDEN KARELER

VİDEO GALERİ

İŞÇİ BABANIN VE ATANAMAYAN OĞLUNUN KLİBİ (bizim oğlanın rahatına bak)
Öğretmenin yürek burkan hikayesi
Arda Turandan muhteşem gol
İDAM CEZASINA ÇARPTIRILAN MUHAMMED MURSİNİN SON SAVUNMASI
engelliler haftası
GÖZÜMÜN NURU NAMAZ DİYEN ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ
ATAMASI YAPILMAYAN ÖĞRETMENLERİN ÇIĞLIKLARI
BAYRAĞI ERMENİLERE BIRAKMAYAN KAHRAMAN TÜRK
ÇANAKKALE ZAFERİ TANITIM FİLMİ YAYINLANDI
MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu Önemli Açıklamalar

ÇİZGİLERİN DİLİNDEN

GÜNÜN SÖZÜ