Haber Gönder Künye İletişim
  • Altın (Has) 221.49 226.97
  • Dolar 5.6481 5.6582
  • Euro 6.5039 6.5156
Oturum Aç Üye Ol

KPSS’DE 3 BİN KİŞİYE İŞE DÖNÜŞ YOLU AÇILDI!
04 Ağustos 2018 Cumartesi 17:32
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca FETÖ'nün en büyük sınav hırsızlığı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) soruşturmasında hakkında örgütle bağlantısı tespit edilemeyen 3 bin kişiye işe dönüş yolu açıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca FETÖ'nün en büyük sınav hırsızlığı Kamu Personeli Seçme Sınavı ( KPSS) soruşturmasında toplamda 13 bin şüpheli tespit edilmişti. Şüpheliler hakkında yürütülen soruşturmanın büyük çoğunluğu tamamlandı. 8 bin şüpheli hakkında ise dava açıldı. Sabah Gazetesi'nden Yüksel Temel'in haberine göre, davası görülen büyük çoğunluğu hakkında çeşitli hapis cezaları verildi. KPSS şüphelisi olarak soruşturması devam eden ve kamu kurumundan ihraç edilen ya da açığa alınan bazı şüpheliler OHAL Komisyonu'na başvuruda bulunmuştu.

TAKİPSİZLİK KARARLARI YAZILMAYA BAŞLANDI

Dosyalarında hakkında FETÖ ya da başka bir örgütle bağlantısı tespit edilemeyen söz konusu 3 bin kişiyle ilgili OHAL Komisyonu savcılığa yazı yazarak soruşturmaların bir an önce tamamlanması gerektiğini belirtti. Bunun üzerine savcılık süreci hızlandırdı. Şüphelilerin dosyalarında FETÖ ile ve başka bir örgütle bağlantılarını ortaya koyan herhangi bir bulgu bulunamadı. Aynı zamanda soruları çaldıklarına dair somut bir veriye de ulaşılamadı. Bunun üzerine şüpheliler hakkında takipsizlik kararı yazılmaya başlandı. Kararlar OHAL Komisyonu'na gönderilmeye başlandı. Takipsizlik kararının OHAL Komisyonu tarafından söz konusu kişilerin çalıştıkları kurumlara bildirilmesi ardından bu kişilerin eski görevlerine dönmelerinin yolu da açılmış olacak.

HABER TÜRK
GENÇ BÜLTEN sayfasını
GENÇ BÜLTEN hesabını

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Yorum Yaz
Büyük harflerle yazılan, yasalara aykırı; küfür, hakaret, dil, din, ırk ayrımı ifadeleri içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Bu bölüme yorum yazmakla, ip adresinizin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ise ip adres bilginizin yetkililerle paylaşılacağını kabul etmiş olursunuz.

RESİM GALERİ

MUCİZE DEĞİŞİME SİZ DE TANIK OLUN!

Mucize değişime siz de tanık olun!

İŞTE RAFLARDA YERİNİ ALAN SON KİTAPLAR!

Psikolojiden, polisiyeye, bakım ve güzellikten, komediye işte en son çıkan kitaplar!

DÜNYADAKİ BÜYÜK AFETLERDEN KARELER

VİDEO GALERİ

İŞÇİ BABANIN VE ATANAMAYAN OĞLUNUN KLİBİ (bizim oğlanın rahatına bak)
Öğretmenin yürek burkan hikayesi
Arda Turandan muhteşem gol
İDAM CEZASINA ÇARPTIRILAN MUHAMMED MURSİNİN SON SAVUNMASI
engelliler haftası
GÖZÜMÜN NURU NAMAZ DİYEN ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ
ATAMASI YAPILMAYAN ÖĞRETMENLERİN ÇIĞLIKLARI
BAYRAĞI ERMENİLERE BIRAKMAYAN KAHRAMAN TÜRK
ÇANAKKALE ZAFERİ TANITIM FİLMİ YAYINLANDI
MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu Önemli Açıklamalar

ÇİZGİLERİN DİLİNDEN

GÜNÜN SÖZÜ