Haber Gönder Künye Bilgileri İletişim
  • Altın (Has) 221.49 232.46
  • Dolar 5.9944 6.0052
  • Euro 6.8267 6.8390
Oturum Aç Üye Ol

Son dakika

Milli Eğitim Bakanlığı “Öğretmen Performans Değerlendirme" uygulamasını hayata geçirebilir mi?


HAVA DURUMU

  • °C - °C
  • °C - °C
  • °C - °C

KPSS’DE 3 BİN KİŞİYE İŞE DÖNÜŞ YOLU AÇILDI!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca FETÖ'nün en büyük sınav hırsızlığı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) soruşturmasında hakkında örgütle bağlantısı tespit edilemeyen 3 bin kişiye işe dönüş yolu açıldı.

04 Ağustos 2018 Cumartesi 17:32

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca FETÖ'nün en büyük sınav hırsızlığı Kamu Personeli Seçme Sınavı ( KPSS) soruşturmasında toplamda 13 bin şüpheli tespit edilmişti. Şüpheliler hakkında yürütülen soruşturmanın büyük çoğunluğu tamamlandı. 8 bin şüpheli hakkında ise dava açıldı. Sabah Gazetesi'nden Yüksel Temel'in haberine göre, davası görülen büyük çoğunluğu hakkında çeşitli hapis cezaları verildi. KPSS şüphelisi olarak soruşturması devam eden ve kamu kurumundan ihraç edilen ya da açığa alınan bazı şüpheliler OHAL Komisyonu'na başvuruda bulunmuştu.

TAKİPSİZLİK KARARLARI YAZILMAYA BAŞLANDI

Dosyalarında hakkında FETÖ ya da başka bir örgütle bağlantısı tespit edilemeyen söz konusu 3 bin kişiyle ilgili OHAL Komisyonu savcılığa yazı yazarak soruşturmaların bir an önce tamamlanması gerektiğini belirtti. Bunun üzerine savcılık süreci hızlandırdı. Şüphelilerin dosyalarında FETÖ ile ve başka bir örgütle bağlantılarını ortaya koyan herhangi bir bulgu bulunamadı. Aynı zamanda soruları çaldıklarına dair somut bir veriye de ulaşılamadı. Bunun üzerine şüpheliler hakkında takipsizlik kararı yazılmaya başlandı. Kararlar OHAL Komisyonu'na gönderilmeye başlandı. Takipsizlik kararının OHAL Komisyonu tarafından söz konusu kişilerin çalıştıkları kurumlara bildirilmesi ardından bu kişilerin eski görevlerine dönmelerinin yolu da açılmış olacak.

HABER TÜRK
GENÇ BÜLTEN sayfasını
GENÇ BÜLTEN hesabını

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Yorum Yaz
Büyük harflerle yazılan, yasalara aykırı; küfür, hakaret, dil, din, ırk ayrımı ifadeleri içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Bu bölüme yorum yazmakla, ip adresinizin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ise ip adres bilginizin yetkililerle paylaşılacağını kabul etmiş olursunuz.