Haber Gönder Künye İletişim
  • Altın (Has) 230.04 231.91
  • Dolar 5.4700 5.4799
  • Euro 6.2082 6.2194
Oturum Aç Üye Ol

KADIN VEKİL'DEN ŞAŞIRTAN ÖNERİ:ERKEKLERİN ÇOK EŞLİLİĞİ DESTEKLENMELİ

Irak Meclisi'nde erkeklerin çok eşliliğine dair yasa teklifinde bulunan kadın parlamenter Cemile el-Ubeydi, “Erkeklerin çok eşliliği toplumu parçalamaz. Bilakis toplumu parçalayan kadınların bu egosudur” dedi. Ubeydi, "Çok eşliliği inkâr eden kâfir olur" değerlendirmesinde bulundu.
15 Mart 2018 07:37

Iraklı kadın parlamenter  Cemile el-Ubeydi, dikkat çekici önerilerde bulundu. Irak yasama meclisine maddi yardımları da içinde barındıran ‘erkeklerin çok eşliliğini kolaylaştıran’ bir yasa teklifi sunan Cemile el-Ubeydi, tabu yıkan açıklamalarda bulundu.

TOPLUMU PARÇALAYAN KADINLARIN EGOSU!

Yasa önerisini meclise sunmasının ardından pek çok kimsenin kendisine özel mesajlarla destek verdiğini söyleyen el-Ubeydi, “Erkeklerin çok eşliliği toplumu parçalamaz. Bilakis toplumu parçalayan kadınların bu egosudur. Biz eril bir toplumuz. Her kadın kendi ihtiyaçlarını gideren bir erkeğe ihtiyaç duyar. Dul ya da boşanmış bir kadını düşünün, alışveriş yapmaya çarşıya çıktığında insanlar onunla sorunlu konuşur. Bu yüzden çok eşliliği desteklemeliyiz” dedi.

ÇOK EŞLİLİĞİ İNKÂR EDEN KÂFİR OLUR!

“Her erkek ikinci ya da üçüncü eşi ister…” diyen el-Ubeydi, “Mali durumu olmayanların evliliğine kefilim, bir sene boyunca kiralarını ödeyeceğim. İlmî olarak evlilikte, birinci eşin rızası aranmaz” değerlendirmesinde bulundu.

Iraklı parlamenter Cemile el-Ubeydi, “Çok eşliliği inkâr eden kâfir olur” ifadelerini kullandı.

 

YENİ AKİT

GENÇ BÜLTEN SAYFASINI

YORUMUNUZU YAZIN ...

Bu haber için hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

ÇİZGİLERİN DİLİNDEN

GÜNÜN SÖZÜ