FAİZİ SIFIR YAPALIM GENÇLER EVLENEBİLSİN

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken, evlilik maliyetlerinin yaklaşık yüzde 40 arttığını belirterek "Böyle olunca gençlerimiz evlenmekten çekiniyor. Yuva kurabilmelerinin önünü açmak için geçmiş yıllarda olduğu gibi yeni evlenecek çiftlere sıfır faizli ve iki sene geri ödemesiz kredi imkanı verilmeli" dedi
11 Şubat 2019 09:10

Palandöken, son yıllarda evlenen çiftlerin sayısında azalma olduğunu, bu durumun aynı zamanda 20'den fazla sektörü de etkilediğini bildirdi. Evlilik alışverişlerinin iç piyasada büyük bir hareketlenme sağladığına dikkati çeken Palandöken "Bir evliliğin maliyeti 50 bin liradan başlıyor, 500 bin liraya kadar çıkıyor.

Evlilik kredileri en az 50 bin lira olmalı. Çiftlerin ekonomik durumuna göre taksitlere bölünmeli. Yaş sınırı da yukarı çekilmeli.

Devletin verdiği teşvikin yanı sıra, üreticiler ve firmalar da elini taşın altına koyarak gençlerin alacağı evlilik paketlerinde indirime gitmeli. Böylece maddi yetersizlikler yüzünden evlenemeyen gençlerimiz yuva kurabilir" diye konuştu.

TÜRKİYE GAZETESİ

GENÇ BÜLTEN SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...