Haber Gönder Künye İletişim
  • Altın (Has) 221.49 226.97
  • Dolar 5.6481 5.6582
  • Euro 6.5039 6.5156
Oturum Aç Üye Ol

EGM, 14500 BEKÇİ ALIMI İLANI 2018'DEN ÖNCE NEDEN OLMASIN
11 Ekim 2017 Çarşamba 16:32
Emniyet Genel Müdürlüğüne iki ayrı KHK ile ihdas edilen toplam 14 bin 500 mahalle ve çarşı bekçisi alımı için ilanların çoktan başlaması gerekiyordu. Adaylar bekçi alımlarının 2018'den önce başlatılmasını ısrarla talep ediyor!

Emniyet Genel Müdürlüğüne mahalle ve çarşı bekçisi alımı için 690 sayılı OHAL kapsamında KHK ile 7 bin 500 kadro ve son yayımlanan 694 sayılı KHK ile de yeni 7 bin kadro ihdas edilmişti. Şu an için Emniyet Genel Müdürlüğü kadroları için hali hazırda 14 bin 500 kadroya bekçi alımı için ilanlar sabırsızlıkla bekleniyor.

Kadro ihdası ne demektir?

Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşuna yeni kadrolar ihdas edildiğinde o kurum için yeni kadro kontenjanları verilmiş demektir. Fakat bu kadroların belirli bir süre içerisinde yani hemen kullanılması zorunluluğu bulunmamaktadır. Her ne kadar hemen kullanılmasa da kurumların talepleri üzerine açılan bu kadrolar için de genel olarak kısa zaman içerisinde alım gerçekleştirilmektedir.

Örneğin 694 sayılı KHK ile polis alımı için 22 bin polis memuru kadrosu ihdas edildi ve 13 bin için alım bir ay sonra başlatıldı. Bu kapsamda toplam 14 bin 500 mahalle ve çarşı bekçisi kadroları için de ilanların ya hepsinin birden ya da parça parça da olsa alınması konusunda yetkililerden gelecek haberlere odaklandık.

Adaylar özellikle 2018 bitmeden 2017 yılında duyurulan kadroların ilanlarının da yayımlanmasını bekliyor. Geçtiğimiz ay da alımları, güvenlik soruşturmaları ile arşiv araştırmaları ve eğitimleri tamamlanan bekçiler göreve başlamıştı. Sayın Süleyman Soylu’nun da açıkladığı üzere 20 bin mahalle ve çarşı bekçisinin görev başlaması için alımların da başlatılması gerekmektedir.

 

MYMEMUR
GENÇ BÜLTEN sayfasını
GENÇ BÜLTEN hesabını

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Yorum Yaz
Büyük harflerle yazılan, yasalara aykırı; küfür, hakaret, dil, din, ırk ayrımı ifadeleri içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Bu bölüme yorum yazmakla, ip adresinizin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ise ip adres bilginizin yetkililerle paylaşılacağını kabul etmiş olursunuz.

RESİM GALERİ

MUCİZE DEĞİŞİME SİZ DE TANIK OLUN!

Mucize değişime siz de tanık olun!

İŞTE RAFLARDA YERİNİ ALAN SON KİTAPLAR!

Psikolojiden, polisiyeye, bakım ve güzellikten, komediye işte en son çıkan kitaplar!

DÜNYADAKİ BÜYÜK AFETLERDEN KARELER

VİDEO GALERİ

İŞÇİ BABANIN VE ATANAMAYAN OĞLUNUN KLİBİ (bizim oğlanın rahatına bak)
Öğretmenin yürek burkan hikayesi
Arda Turandan muhteşem gol
İDAM CEZASINA ÇARPTIRILAN MUHAMMED MURSİNİN SON SAVUNMASI
engelliler haftası
GÖZÜMÜN NURU NAMAZ DİYEN ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ
ATAMASI YAPILMAYAN ÖĞRETMENLERİN ÇIĞLIKLARI
BAYRAĞI ERMENİLERE BIRAKMAYAN KAHRAMAN TÜRK
ÇANAKKALE ZAFERİ TANITIM FİLMİ YAYINLANDI
MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu Önemli Açıklamalar

ÇİZGİLERİN DİLİNDEN

GÜNÜN SÖZÜ