Haber Gönder Künye Bilgileri İletişim
  • Altın (Has) 234.65 239.04
  • Dolar 6.2287 6.2399
  • Euro 7.3234 7.3366
Oturum Aç Üye Ol

Son dakika

Milli Eğitim Bakanlığı “Öğretmen Performans Değerlendirme" uygulamasını hayata geçirebilir mi?


HAVA DURUMU

  • °C - °C
  • °C - °C
  • °C - °C

ÇALIŞMA BAKANI: "HERKES MEMUR OLMAK İSTİYOR, TAVSİYEM ÖZEL SEKTÖRDE İŞE GİRİN"

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, katıldığı bir programda yaptığı konuşmada gençlerin mesleksiz ve iş beğenmeme sorunu olduğunu söyledi. Öte yandan Bakan Sarıeroğlu herkesin memur olmak istediğini hatırlatarak özel sektöre girmelerini tavsiye etti.

Karabük'te düzenlenen bir açılış törenine katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, gündeme ilişkin konuları değerlendirirken gençlere de bazı tavsiyelerde bulundu.

Taşerona kadro konusunda bir çılgınlık yaptıklarını dile getiren Bakan Sarıeroğlu, geleceğin mesleği olan bilişim konusunda gençlere de çağrıda bulundu.

Bakan Sarıeroğlu burada yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: "Afrin'de nasıl mücadele veriyoruz kendi İHA'mız, silahlarımız olmasaydı kendi mühimmat üretimini yapmıyor olsaydık başarı elde etmemiz mümkün değildi. Şuanda bu konuda seferberlik içinde olmamız gerekiyor. Kamuda çalışma gibi hedef belirlemiş genç kardeşlerimize de buradan sesleniyor; herkes kamuda çalışmak istiyor olabilir şuan Türkiye topyekun mücadele veriyor. Bizim tüm fabrika ve tüm işyerlerimizde genç kardeşlerimize iş gücüne, kadınlarımızın sinerjisine ihtiyacımız var. Mühendis, muhasebe ve insan kaynakların, işçi olarak her alanda çalışacak gençlerimizde iş gücüne ihtiyacımız var. Bir mesleksizlik bir de iş beğenmeme sorununu yıkabilirsek, Cumhurbaşkanımızın dediği yerli ve milli olmayla ilgili, bizim çok daha fazla yerli ve milli üretim alanlarımızı, özellikle savunma sanayimizin arttırmamız lazım. Bununda bir seferberlik olduğunu düşünüyorum. Kardeşlerimiz şehit oluyor gazi oluyor. Türkiye'de olanlar iş arayan kardeşlerimizin de bu seferberliği özel sektörde işe girme konusunda katkı ve destek sağladıklarını önemsediğimi belirtmek isterim" dedi.

Sarıeroğlu, konuşmasının sonunda ülke genelinde kurum il müdürlüklerine isim verme uygulamalarının söz konusu olmadığını belirterek, "Ama şehidimizin vasiyeti hepimizin gönlüne işlenmiş durumda. Karabük Ömer Bilal Akpınar Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü olarak hizmet verecek" diyerek, binaya Afrin şehidinin adını verdiğini açıkladı.

KPSS CAFE
GENÇ BÜLTEN sayfasını
GENÇ BÜLTEN hesabını

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Yorum Yaz
Büyük harflerle yazılan, yasalara aykırı; küfür, hakaret, dil, din, ırk ayrımı ifadeleri içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Bu bölüme yorum yazmakla, ip adresinizin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ise ip adres bilginizin yetkililerle paylaşılacağını kabul etmiş olursunuz.
20.2.2018 12:49:55 Aydınlı

O zaman fabrikalarda özel srktörda yada meslek gruplarında çalışanların haklarını koruyun bu kedimde çalışanlar asgari ücrete talim ediyor emekli oluncada üç kuruş maaş veriliyor o sebeble teşvik edici kararlar alın


Cevap Yaz 1 0
17.2.2018 21:28:10 TYP

Okullardaki TYP den çalışma özel güvenlik görevlilerininde kadroya geçmesi dileğiyle gerçekten bu arkadaşlar kadroyu hak ediyorlar


Cevap Yaz 1 0