Haber Gönder Künye Bilgileri İletişim
  • Altın (Has) 232.46 240.13
  • Dolar 6.2287 6.2399
  • Euro 7.3234 7.3366
Oturum Aç Üye Ol

Son dakika

Milli Eğitim Bakanlığı “Öğretmen Performans Değerlendirme" uygulamasını hayata geçirebilir mi?


HAVA DURUMU

  • °C - °C
  • °C - °C
  • °C - °C

BİNGÖLLÜ 3 GİRİŞİMCİ KADIN PLAKET ALDI

Muş’ta düzenlenen Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programının Bölgesel Proje Pazarı ve Sertifika Töreni’nde Bingöllü 3 girişimci kadın, Protokol Heyetinin elinden plaketlerini aldı. Dereceye giren projeler Türkiye finalinde yarışmak üzere Bakanlığa gönderilecek.

12 Temmuz 2018 Perşembe 20:09

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı, İŞKUR, KOSGEB ve Ziraat Odası desteği ile kırsalda kadın girişimciliğinin özendirilmesi, desteklenmesi ve yatırım imkânlarının geliştirilmesi, uygulanabilecek girişimci kadın çiftçi projelerinin hayata geçirilmesi ile kırsalda kadın girişimciliğinin arttırılmasını amaçlayan “Kadın Çiftçiler Tarımsal Yayım Projesi” kapsamında yürütülen “Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programının Bölgesel Proje Pazarı ve Sertifika Töreni” Elazığ, Bingöl, Muş ve Bitlis İllerinin katılımı ile Koordinatör İl olan Muş’ta düzenlendi.

Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Yayın ve Tanıtım Hizmetleri Daire Başkanı Sürur KIR, Bakanlık Temsilcisi Şerife Tuna, Kurum Amirleri, Özel Sektör ve STK temsilcileri, Bölge illerden dereceye giren kadın girişimciler ile İlimizden İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Sabri Gündoğdu, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdür V. Muhammet Ali Özdemir, teknik personeller ile eğitim alarak özgün ve farklı projeler hazırlayarak il içerisinde dereceye giren ilk on proje sahibi kadın girişimci katılım sağladı.

Protokol konuşmaları ve hazırlanmış olan kolaj sinevizyon gösterisinin ardından Bölge İllerde dereceye giren kadın girişimcilere sertifikaları ile ilk üç proje sahibi kadın girişimcilere teşvik ödülleri takdim edildi. Tören, Proje Pazarının açılışının yapılması ve stantların gezilmesi ile sona erdi.

Plaket alan kadın girişimciler

Bingöl İl Birincisi “Ana Arı Yetiştiriciliği” projesi ile Nurhan Ataş, İkincisi ”2 Gelin 1 Görümce Halep keçisi Yetiştiririz Devletimiz Destek Verince” projesi ile Gülefer Emlekçi, Üçüncüsü “İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği” projesi ile Arife Korkut katılım sağlayan Protokol Heyetinin elinden plaketlerini aldılar.

Muş’tan dönen Kadın Girişimcileri makamında ağırlayan İl Müdürüm Burhan Bahadır konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede; Bölge İllerimiz olan Elazığ, Muş ve Bitlis İleri ile Bingöl’de eğitimlere katılım sağlayan tüm kadın üreticilerimizi medeni cesaretleri ve girişimci ruhlarından dolayı ederek, kadınların bereketin kaynağı olduğunu, bu bereketin ve birikimlerini tarıma aktarmalarının önemli olduğunu vurgulayarak İlimize ve Ülkemize hayırlı olması temennisinde bulundu.

Bingöl’de dereceye giren projeler Türkiye finalinde yarışmak üzere Bakanlığa gönderilecek. Türkiye finali sonuçları ve ödülleri; Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan “Girişimci Kadın Çiftçiler Ödül Töreni”nde açıklanacak.

Bingöl net
GENÇ BÜLTEN sayfasını
GENÇ BÜLTEN hesabını

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Yorum Yaz
Büyük harflerle yazılan, yasalara aykırı; küfür, hakaret, dil, din, ırk ayrımı ifadeleri içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Bu bölüme yorum yazmakla, ip adresinizin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ise ip adres bilginizin yetkililerle paylaşılacağını kabul etmiş olursunuz.