Haber Gönder Künye Bilgileri İletişim
  • Altın (Has) 234.65 239.04
  • Dolar 6.2287 6.2399
  • Euro 7.3234 7.3366
Oturum Aç Üye Ol

Son dakika

Milli Eğitim Bakanlığı “Öğretmen Performans Değerlendirme" uygulamasını hayata geçirebilir mi?


HAVA DURUMU

  • °C - °C
  • °C - °C
  • °C - °C

ANKARA’DA “KADIN HAMLESİ” COŞKUSU 

Türkiye Satranç Federasyonu, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) ve Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Ankara Temsilciliği işbirliği ile Ankara’da “Kadın Hamlesi” adı altında satranç turnuvası düzenlendi. 

EĞİTİMGENÇLİKKADIN VE AİLE26 Mart 2018 Pazartesi 22:56

23-24 Mart 2018 tarihlerinde KYK Atatürk Kız Öğrenci Yurdunda düzenlenen ve 64 kadın sporcunun yarıştığı turnuva A Kategorisi (1300 ve üzeri ELO/UKD puanına sahip sporcular), B Kategorisi (1299 ve altı ELO/UKD puanına sahip sporcular ile herhangi bir kuvvet derecesi olmayan sporcular) ve 16 yaş ve altı (2002 ve sonraki yıllarda doğan sporcular) kategorileri olmak üzere toplam 3 kategoride yapıldı.

Sporcuların velilerinin de heyecanla izlediği "Kadın Hamlesi" satranç turnuvası sonunda derece elde eden sporculara ödülleri protokol üyeleri tarafından takdim edildi. Turnuva sonunda her kategoride, ilk üç dereceyi elde eden  birinciye tablet ve çeyrek altın, ikinciye tablet ve gram altın, üçüncüye ise tablet verildi.

Turnuvanın kapanışında konuşan KADEM Genel Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın  Yılmaz, gençlerin istikbale açılan gelecek olduğunu vurgulayarak "Gençlerle geleceğe güvenle bakmak istiyoruz. Birçok ilde açılan yurtlarımız ve gençlik komisyonlarımız ile; vizyon sahibi, yetişmiş,  teknik donanıma sahip,  aktif,  güncel ve sosyal olan bir nesli oluşturacak gençler yetiştirmeyi destekliyoruz." diye konuştu. 

KYK Genel Müdürü Sinan Aksu da “KYK olarak, gençlerin kendilerini hayata hazır hale getirmeleri için eğitsel, sosyal, kültürel ve sportif alanlarda destek ve yardımcı olduklarını ve olmaya devam edeceklerini, gençlerin eğitim hayatları yanında satranç ve diğer sportif faaliyetlere katılımlarının çok önemli olduğunu” ifade etti.

Türkiye Satranç Federasyonu adına konuşan TSF Başkanı Gülkız Tülay ise "Analitik düşünen, vizyoner,  özgüveni yüksek kızlar yetiştirmeyi amaç edindik ve bu yolda tam yol ilerliyoruz." dedi. Tülay sporculardan "satrançtan kazandıkları  edinimleri hayatta kullanmaya devam etmelerini" istedi.

Veliler, sporcular, KYK Ankara İl Müdürlüğüne bağlı yurtlarda kalan öğrenciler ile çok sayıda davetlinin katıldığı turnuva sonunda dereceye giren isimler şöyle: 

A Kategorisi: 1.Narmin KARIMZADA 2. Çisel ANAÇOĞLU  3. Ayça KURNAZ 

B Kategorisi: 1. Gülbahar YAVUZ (KYK Beştepe Yurdu Öğrencisi) 2. Elif Beyza IŞIK 3.Berfin ADANMIŞ

16 yaş ve altı Kategorisi: 1.Ceylin Deniz KARABACAK 2. Nimet Seray İLKBAHAR 3.Azra KURNAZ

HABERİN RESİMLERİ

   

GENÇ BÜLTEN sayfasını
GENÇ BÜLTEN hesabını

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Yorum Yaz
Büyük harflerle yazılan, yasalara aykırı; küfür, hakaret, dil, din, ırk ayrımı ifadeleri içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Bu bölüme yorum yazmakla, ip adresinizin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ise ip adres bilginizin yetkililerle paylaşılacağını kabul etmiş olursunuz.