Haber Gönder Künye İletişim
  • Altın (Has) 220.39 225.88
  • Dolar 5.6481 5.6582
  • Euro 6.5039 6.5156
Oturum Aç Üye Ol

15 TEMMUZ GÖLBAŞI ÖZEL HAREKAT ŞEHİTLERİ KYK  ORMANLARINDA  YEŞERECEK
04 Aralık 2017 Pazartesi 00:14
Orman Genel Müdürlüğü ile Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) arasındaki protokol kapsamında, ağaç, orman sevgisi ve yeşilin yaşatılması konusunda gençlerde farkındalık oluşturulması amacıyla, geçen yıl 81 ilde oluşturulan KYK ormanlarına bugün yeni fidanlar dikildi.

Tüm Türkiyede'ki tüm yurtların aynı saatte fidan diktiği etkinlik Ankara'da Gölbaşı Yağlıpınar mahallesi mücavir alanında gerçekleşti.

Her yıl KYK'ye bağlı yurtlara yeni kaydolan öğrenciler için "Her KYK'lı Bir Fidan" sloganıyla düzenlenen fidan dikim etkinliğinde, Ankara İl Müdürlüğüne bağlı yurtlarda kalan gençler, 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı şanıyla şerefiye mücadele ederek şehitleriyle adını kahramanlar arasına yazdıran Gölbaşı Özel Harekât Daire Başkanlığında şehadete eren 51 şehidimizi de unutmadı. Gençler şehitlerin isimlerinin yazılı olduğu levhaları fidanlara asarak, dualarla can suyunu verdiler.

Ankara KYK'lı gençler "böyle bir etkinlikten dolayı çok mutlu olduklarını" belirterek dikili bir fidanları olmasına vesile olduğu için Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak' a ve KYK yetkililerine teşekkür ettiler. Gençler "şehitlerimizin aziz hatıralarını KYK Ormanlarında yaşatacağız. Diktiğimiz her fidan bir can olarak yeşerecek, şehitlerimizin anısına ne yapsak azdır" diyerek duygularını dile getirdiler.

Ağaç dikme etkinliğine katılarak kendisi de fidan diken KYK Genel Müdürü Sinan Aksu "KYK Ormanlarımza geçen yıl yaklaşık 500 bin fidan diktik. Ankara yurtlarımızda kalan gençlerimiz ise 25 bin fidanı toprakla buluşturdu. Bu sene de KYK'ya kayıt yaptıran her yeni öğrencimiz bir fidan dikecek. KYK ormanımız her ilimizde büyüyor" diye konuştu. Aksu şehitlerin isimlerinin de KYK ormanlarında yaşatılacağını belirterek "Bugün burada 15 Temmuz hain darbe girişiminde Gölbaşı Şehit Özel Harekat Daire Başkanlığında şehadete eren 51 aziz şehidimiz anısına da isimlikeriyle bir fidan dikiyoruz" diye konuştu.

KYK Ankara İl Müdürlüğüne bağlı yurtlarda kalan gençler yıl boyunca KYK Ormanına ve yurtlarının bahçesine yaklaşık 12.000 fidan, ceviz, badem, dut gibi meyve ağaçları dikecekler.

Kaynak:kamuexpress.com
GENÇ BÜLTEN sayfasını
GENÇ BÜLTEN hesabını

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Yorum Yaz
Büyük harflerle yazılan, yasalara aykırı; küfür, hakaret, dil, din, ırk ayrımı ifadeleri içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Bu bölüme yorum yazmakla, ip adresinizin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ise ip adres bilginizin yetkililerle paylaşılacağını kabul etmiş olursunuz.

RESİM GALERİ

MUCİZE DEĞİŞİME SİZ DE TANIK OLUN!

Mucize değişime siz de tanık olun!

İŞTE RAFLARDA YERİNİ ALAN SON KİTAPLAR!

Psikolojiden, polisiyeye, bakım ve güzellikten, komediye işte en son çıkan kitaplar!

DÜNYADAKİ BÜYÜK AFETLERDEN KARELER

VİDEO GALERİ

İŞÇİ BABANIN VE ATANAMAYAN OĞLUNUN KLİBİ (bizim oğlanın rahatına bak)
Öğretmenin yürek burkan hikayesi
Arda Turandan muhteşem gol
İDAM CEZASINA ÇARPTIRILAN MUHAMMED MURSİNİN SON SAVUNMASI
engelliler haftası
GÖZÜMÜN NURU NAMAZ DİYEN ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ
ATAMASI YAPILMAYAN ÖĞRETMENLERİN ÇIĞLIKLARI
BAYRAĞI ERMENİLERE BIRAKMAYAN KAHRAMAN TÜRK
ÇANAKKALE ZAFERİ TANITIM FİLMİ YAYINLANDI
MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu Önemli Açıklamalar

ÇİZGİLERİN DİLİNDEN

GÜNÜN SÖZÜ